Dňa 08. 10. 2016 sa konalo stretnutie nadšencov pre vysielanie na CB a PMR pásmach v Partizánskom

 

Po dlhšej dobe a diskusiách na pásme sme sa dohodli, že pôjdeme na stretnutie do Partizánskeho, kam nás Marconi PE už viac krát pozýval. Po piatkovom spresnení účasti a neúčasti a doprave sme sa v sobotu skoro ráno (7:30) vybrali na cestu. v Jednom aute sedeli Martin Záblatie a Michal Štvrtok. Tí išli cez Trenčín. V ďalších autách sedeli Démon Dubnica s Martinom Trenčianske Teplice so synom, potom Emitor Lednické Rovne s Orlom Nová Dubnica a nakoniec moja maličkosť s Dubákom. Každé motorové vozidlo bolo vybavené komunikačnou technikou.

Prvé stretnutie sme mali my, čo sme išli cez Teplice na konci Trenčianskej Teplej, kde sme sa počkali, podali si ruky a zoradili pre ďalšiu jazdu, potom Démon zobral chlapcov z Teplíc a cez Machnáč, sme išli za svojim cieľom: Salaš v Partizánskom. Celú cestu sme sa bavili, až sa vysielačky zahrievali, a pred Bánovcami sa ozvali Martin s Michalom. Dohodli sme stretnutie na pumpe v Jerichove, kde sme sa zvítali, podali si ruky a išli ďalej až na miesto stretnutia.

Po príjazde sme sa zvítali so známymi, s ktorými sa zvyčajne počujeme, ale nevidíme - napr. Peter Urmince. Sadli sme si na kávu a ponej Démon vybalil burzu - toľko pekných vecí... Hneď nato sa začal program stretnutia a medzi prvými začalo vyhodnotenie CB Poľného dňa. Démon s expedíciou tam vyhral krásne miesto, za čo dostal aj diplom.

Medzitým sme sa rozrástli, prišiel Kondor Omšenie a Majlo Nová Dubnica. Burza sa chýlila ku koncu, predávajúci balili stánky, tak aj Démon zbalil kšeft. Hlavný program pokračoval diskusiou o elektronickom podávaní a spracovaní výsledkov, čo nebola práve téma pre mňa a zopár ďalších. Preto sme sa pomaličky začali lúčiť, zvyšok kolektívu ostal a chystali sme sa na odchod, keď tu niekomu skrsol vynikajúci nápad v hlave - "Spravme si FOTKU!". Tak sme čosi pofotili: Fotka1, Fotka2, Fotka3, rozlúčili sme sa a išli sme domov s vedomím, že táto akcia stála za to, a určite prídeme aj nabudúce.

Autor príspevku sa ospravedlňuje tým, ktorých zabudol vymenovať v tomto článku.

Pupáčik 10/2016