Svätojánske portejblovanie 2018 alebo - čo nás najviac vystrašilo

Tak a prípravy na 1. Ročník SJP 2018 sú na konci, kotlik na varenie gulášu naložený, mäso nakrájané, korenie a ostané ingrediencie pripravené, teda môžeme vyraziť na Machnáč. Stožiare , antény, veterná elektráren 0,35kW taktiež ,naložené skontrolované káble a koaxy vzorne zmotané, konektory preverené- vyrážame. O 10.oo štartujeme z Novej Dubnice smer Machnáč v prvotnom zložení Satelit Popleta a Demonn, neskôr v obci Chocholná Velčice sa k nám pripojil Dargov. V počte tri vozidlá stúpame na kótu Machnáč vo výške 771 m. Po príchode ihneď prepláchneme ústne dutiny chladeným pivom a púšťame  sa do inštalovania anténneho systému a taktiež do inštalácie veternej elektrárne, samozrejme neboli sme na ňu odkázaní, nakoľko bol k dispozícii aj 150W fotovoltaický panel.

 


Dargov zahajuje útok na náletovú drevinu s ostrými tŕňmi, ktorá sťažuje inštaláciu komunikačních a energetických zariadení.
 


Po inštalácii životne dôležitých zariadení medzi ktoré patril aj kotlík na varenie gulášu, pristupujeme k čisteniu cibule ,zemiakov a začíname s varením.
 


Počas týchto príprav začali prichádzať aj ostatní účastníci SJP, postupne po skupinkách, napočítali sme celkom 12 vozidiel a 22 osôb.


Počasie nám dalo zabrať pomerne silným vetrom, který premenlivo fúkal od severu a západu z čoho mala asi na rozdiel od nás najväčšiu radosť veterná elektráreň. Vedeli sme, že to nebude sranda a strach  nás zachvátil, keď prechádzali okolo nás dve silné búrky a my sme boli v strede medzi nimi. Možno to bolo aj dobré, lebo okrem silného vetra sa nám ušla len mierna prehánka ktorá ustala asi po 15-tich minútach a opäť sa na nás zazubilo slnko na krátku chvíľu. Na portejbli panovala skvelá nálada, ktorú trochu schladzoval vietor, ale aspoň si nikto nemusel fúkať horúci guláš , nakoľko sa o to dôkladne postaral vietor. Pomaly sa začalo zvečerievať, šero pokrylo portejblový tábor a my sme pokukovali, odkiaľ sa objaví bosorka na vysokovýkonnom NIMBUS 3000, no boli sme sklamaní, protože sme obdrželi správu od hlavného bosoráka, že prelet z bezpečnostných dôvodov bol zrušený, nakoľko sila vetra prekročila bezpečnostnú hranicu a rozhodol sa svoj personál nevystavovať riziku, no možno teda niekedy nabudúce, uvidíme , necháme sa prekvapiť. No nevadí, dostatočne nám to vynahradilo strašidlo, kde sa vzalo tu sa vzalo, vykuklo na nás z auta s košickou poznávacoiu značkou. Boli sme milo prekvapení, po strachu ani chýru, strašidlo na nás hľadelo - veď nás videlo prvýkrát, ale vôbec to nebolo podstatné, zvítali sme sa ako dobrý priatelia. Super , strašidlo nazaj prišlo a prinieslo zo sebou aj dobrú náladu. Až ráno, keď sme si pozreli nafotený materiál sme zistili , že nás navštívili aj svätojánské strašidlá, vyjašili sa na anténach, niektoré si urobili lunapark z točiacej sa veternej elektrárne, niektoré len tak posedávali pri guláši.a predstavte si, že bez hanby sa nám priplietli aj do spoločnej fotky na ktorej ale chýbajú napríklad Peter Urmince s posádkou, Majlo s posádkou, Dubák atď.


V noci sme si chytili pár svätojánskych mušiek, je dobre o ne postarané, kŕmime ich len dobrotami, aby boli v 100% forme na budúci rok . Ak v zdraví dožijú, plánujeme ich na budúci rok vypustiť na cestu po slovensku  na 70cm a 11m vlne, uvidíme ,čas ukáže. SJP sa vydarilo, všetci máme krásne zážitky a spojenia, tešíme sa na 2. ročník, uvidíme čím nás svätojánská noc prekvapí, možno príde aj viac strašidel alebo sa objaví aj bosorka na svojom lietajúcom zariadení, uvidíme zažijeme. Kto nebol, môže ľutovať, kto bol môže vám porozprávať.

©Demonn 2018